Opiekunki 365 | ul. Sienkiewicza 12/1, Szczecin, Polska

Pytania i odpowiedzi

Tak, praca jest w pełni legalna. Firma OPIEKUNKI 365 jest polską firmą. Na podstawie przepisów prawa polskiego zatrudniamy naszych pracowników na umowę zlecenie. Zapewniamy legalną pracę oraz pakiet ubezpieczenia dla pracownika delegowanego w oparciu o dyrektywy Unii Europejskiej. Składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, zdrowotne itp.) odprowadzamy w Niemczech. Dzięki temu naszym pracownikom będzie przysługiwać niemiecka emerytura. Czytaj więcej.

Kluczową sprawą jest znajomość języka niemieckiego w stopniu przynajmniej podstawowym plus, czyli umożliwiającym porozumiewanie się oraz doświadczenie w opiece nad osobą chorą, starszą czy niesamodzielną. Ważne w tej pracy są odpowiednie cechy charakteru i usposobienia. Mile widziane jest posiadanie prawa jazdy i referencji, ale nie jest to koniecznością. Czytaj więcej.

Tak, podejmując współpracę z OPIEKUNKI 365 otrzymują Państwo Niemiecką Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (Gesundheitskarte). Jest ona potwierdzeniem ubezpieczenia i pozwala na korzystanie z opieki medycznej na terenie Niemiec. Istnieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia wyjazdowego, które zawierane jest z towarzystwem ubezpieczeniowym. Czytaj więcej.

Tak, firma OPIEKUNKI 365 umożliwia podjęcie pracy osobom bez doświadczenia lub z niewielką praktyką wynikającą z wolontariatów lub opieki nad członkiem rodziny. Jest to możliwe, gdyż nie wszyscy podopieczni wymagają fachowej opieki. Często są to osoby starsze i samotne, które potrzebują pomocy w podstawowych czynnościach życiowych: pomoc przy higienie, gotowanie, sprzątanie, towarzyszenie w spędzaniu czasu wolnego. Poza tym oferujemy kursy przygotowujące do pracy: od nauki języka niemieckiego po praktyki w domach seniora. Czytaj więcej.

Jeśli nie znają Państwo języka niemieckiego, to oferujemy kurs językowy pozwalający na przyswojenie języka w stopniu komunikatywnym – szeroki zasób słów, elementy gramatyki języka pozwalające na budowę prostych i bardziej skomplikowanych zdań. Po tym kursie dedykujemy Opiekunce/Opiekunowi konkretne zlecenie. Dodatkowo na naszej stronie internetowej cyklicznie zamieszczamy lekcje języka niemieckiego oraz na profilu facebookowym cykl słówek, dzięki czemu osoby zainteresowane nauką mogą to robić samodzielnie. Minimalna umiejętność komunikacji w języku niemieckim jest niezbędna w pracy w tym zawodzie w naszej firmie. Czytaj więcej.

Wysokość zarobków uzależniona jest od kwalifikacji Opiekunki/Opiekuna – znajomości języka niemieckiego, i doświadczenia oraz oczywiście stanu zdrowia podopiecznego. Im lepsze kwalifikacje, tym lepsze zarobki. Czytaj więcej.

Nie, firma OPIEKUNKI 365 nie pobiera żadnych opłat za znalezienie pracy. Jesteśmy legalną firmą wpisaną do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 11366 i współpracujemy ze swoimi pracownikami na jasnych i przejrzystych zasadach, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pobieranie jakichkolwiek opłat za znalezienie pracy i podpisanie umowy jest według prawa nielegalne. Czytaj więcej.

Nie, ponieważ zakwaterowanie oraz wyżywienie zapewnia rodzina, u której Opiekunka/Opiekun przebywa. Ponadto firma OPIEKUNKI 365 bez względu na długość trasy pokrywa koszty przejazdów do/z miejsca pracy bez pobierania żadnych opłat i prowizji. Osoby podróżujące własnymi autami na podstawie rachunku/faktury za paliwo dostają zwrot kosztów. Czytaj więcej.

Ideą pracy u rodzin niemieckich jest dyspozycyjność. Oczywiście Opiekunce/Opiekunowi przysługuje czas odpoczynku w trakcie dnia – tzw. pauza oraz wolny wieczór. Intensywność pracy zależy w szczególności od stanu zdrowia pacjenta. Czytaj więcej.

Firma OPIEKUNKI 365 nastawiona jest na długofalową współpracę z pracownikami. Tryb pracy i system zmian z każdym pracownikiem ustalamy indywidualnie. Najczęściej spotykane zmiany to 6 tygodni x 6 tygodni, 2 miesiące x 2 miesiące, 2 miesiące x 1 miesiąc. Oczywiście istnieją też zmiany nietypowe, gdzie wspólnie z pracownikiem ustalamy indywidualny system zmian. Indywidualne podejście do trybu pracy Opiekuna/Opiekunki pozwala na zapewnienie podopiecznym ciągłości opieki, przyzwyczajenie się do Opiekunki/Opiekuna, natomiast naszym pracownikom pozwala na konkretny zarobek w konkretnym czasie oraz odpoczynek po pracy i zregenerowanie sił przed kolejnymi tygodniami pracy. Czytaj więcej.

Firma OPIEKUNKI 365 płaci swoim pracownikom wynagrodzenie w takiej walucie jaką wskaże Opiekunka/Opiekun w momencie podpisania umowy – mogą być to złotówki, może być to euro. Do 10-go każdego miesiąca na wskazany numer konta wpływa wynagrodzenie za przepracowany pełen miesiąc lub konkretną ilość dni poprzedniego miesiąca. Nasza firma nie pobiera żadnych opłat za znalezienie oferty pracy, podpisanie umowy, organizację przejazdu czy przelewy wynagrodzenia w walucie euro. Czytaj więcej.

WIĘCEJ INFORMACJI

OPIEKUNKI 365
ul. HENRYKA sienkiewicza 12/1
71-311 Szczecin 

województwo zachodniopomorskie
Polska

Praca z nami to same korzyści!
Zaufanie

Uczciwość to nasza główna domena, dzięki czemu od wielu lat jesteśmy zaufaną firmą dla naszych Opiekunów i Klientów

Profesjonalizm

Posiadamy kluczowe kompetencje, wiedzę i umiejętności niezbędne do rekrutacji w charakterze Opiekunki/Opiekuna Osób Starszych. Możemy pochwalić się 100% satysfakcją i zadowoleniem naszych Opiekunów i Klientów.

Wsparcie

Nasze Opiekunki, Opiekunowie oraz Klienci mogą liczyć na ciągłe wsparcie w procesie przeprowadzonej rekrutacji. Jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji!