Opiekunki 365 | ul. Sienkiewicza 12/1, Szczecin, Polska

Praca opiekunki w Niemczech bez doświadczenia

Opieka nad osobami starszymi to bardzo wymagające zajęcie. Często najbliżsi z różnych przyczyn nie są w stanie zająć się nimi przez całą dobę. W Niemczech wiele rodzin decyduje się na zatrudnienie opiekunki lub opiekuna z Polski. Osoba ta musi poznać potrzeby seniora i odpowiednio się nim zająć. Opieka nad osobami starszymi to przede wszystkim pomoc w codziennych czynnościach. Zastanawiasz się, kto może podjąć pracę u naszego zachodniego sąsiada? Czy opieka nad osobami starszymi bez doświadczenia jest możliwa?

Nie mam doświadczenia w pracy opiekunki/opiekuna. Czy mam szansę dostać pracę?

Kto może znaleźć pracę w Niemczech jako opiekunka osób starszych? Czy doświadczenie na podobnym stanowisku jest wymogiem koniecznym? Branża ta na przestrzeni kilku lat zyskała ogromną popularność. Opiekunowie mogą liczyć na stabilne zatrudnienie oraz wysokie zarobki. Zanim podejmie się ostateczną decyzję, należy koniecznie zapoznać się ze specyfiką pracy oraz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jestem odpowiednią osobą na to stanowisko? Doświadczenie czy kwalifikacje to jedno, ale czy posiadam cechy charakteru, które sprawdzą się w powierzonych zadaniach? Opiekunowie powinni być empatyczni, cierpliwi, komunikatywni oraz umieć szybko adaptować się w nowym miejscu.

Spis treści

Opieka nad osobami starszymi bez doświadczenia w Niemczech -praca bez doświadczenia

Szukanie ofert opieki nad osobami starszymi – praca bez doświadczenia

Co oferuje pracodawca osobom bez doświadczenia?

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – praca bez doświadczenia

Głównym zadaniem opiekunek do osób starszych jest poznanie potrzeb podopiecznego i odpowiadanie na nie. Oczekiwania seniora zależą od stanu jego zdrowia i przyzwyczajeń. Podopieczni zazwyczaj potrzebują pomocy w przygotowaniach posiłków, podczas podawania leków oraz przy zakupach i wyjściu na spacer. Jeśli nie masz doświadczenia w pracy z osobami potrzebującymi wsparcia, zapewne zadajesz sobie pytanie, czy opieka nad osobami starszymi bez doświadczenia jest możliwa? Tak. Polska agencja OPIEKUNKI 365 umożliwia zatrudnienie osobom bez doświadczenia lub z niewielką praktyką, wynikającą chociażby z opieki nad członkiem rodziny. Nie wszyscy seniorzy potrzebują pomocy wykwalifikowanej opiekunki. Często są to tylko osoby samotne, które potrzebują pomocy w podstawowych czynnościach, takich jak higiena, gotowanie czy pragną po prostu towarzystwa w spędzaniu czasu wolnego. Poza tym firma oferuje kursy przygotowujące do pracy. Dotyczą np. nauki język niemieckiego czy praktyki w domach seniora.

Szukanie ofert opieki nad osobami starszymi – praca bez doświadczenia

Jeśli nie jesteś wykwalifikowaną opiekunką czy opiekunem osób starszych, a chcesz podjąć się tego zadania, nie martw się. Jest wiele ofert zatrudnienia, zwłaszcza w Niemczech. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce internetowej hasło: opieka nad osobami starszymi bez doświadczenia Niemcy, a znajdziesz wiele propozycji. Musisz jednak wiedzieć, że szukanie pracy w taki sposób nie zapewni Ci legalnego źródła zarobkowania. Warto skorzystać z ofert, które proponują znane i cenione agencje pracy. Niewątpliwie należy do nich firma OPIEKUNKI 365. Znajdziesz tam zajęcie dające spełnienie i otwierające możliwości.

W ofertach znajdziesz informacje dotyczące obowiązków opiekuna i wymaganych kwalifikacji. Wszystko zależy od stanu zdrowia podopiecznego. Zadaniem agencji jest dopasowanie opiekunki do potrzeb seniora. Jeśli podopieczny jest bardzo rozmowny, najlepiej sprawdzi się ktoś z odpowiednią znajomością języka niemieckiego. W każdej propozycji pracy powinna znaleźć się informacja, czy w gospodarstwie domowym seniora będą przebywały dodatkowe osoby.

Co oferuje pracodawca osobom bez doświadczenia?

Opieka nad osobami starszymi bez doświadczenia jest dostępna w firmie OPIEKUNKI 365. Agencja oferuje przede wszystkim:

  • legalne zatrudnienie;
  • dobór odpowiedniej oferty;
  • atrakcyjne wynagrodzenie;
  • premie oraz dodatki;
  • ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech;
  • pomoc w skompletowaniu dokumentacji;
  • bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie;
  • indywidualnie ustalany tryb pracy;
  • pomoc koordynatorów na terenie Niemiec.

Jak widać, wykształcenie kierunkowe nie jest wymagane, aby stać się opiekunem osób starszych w kraju Europy Zachodniej, jakim są Niemcy. Każdy kandydat, korzystając z zatrudnienia przez OPIEKUNKI 365, przechodzi odpowiednie szkolenie z pielęgnacji oraz specyfiki schorzeń seniorów. Nabędzie dzięki temu umiejętności pozwalające na sprawne i bezpieczne opiekowanie się osobami starszymi. Rodziny niemieckie nie chcą zmieniać seniorom miejsca zamieszkania czy umieszczać ich w domach opieki. Dlatego też decydują się na wynajęcie odpowiedniego opiekuna, który zapewni starszym osobom opiekę oraz godne codzienne życie.