Opiekunki 365 | ul. Sienkiewicza 12/1, Szczecin, Polska

Czy praca dla opiekunki za granicą jest legalna

Wśród polskich fachowców zainteresowanie pracą w Niemczech ciągle rośnie. Stopniowe zamykanie się rynku brytyjskiego ma wpływ na wzrost osób, które chcą zarabiać u naszych zachodnich sąsiadów. Według Bundesagentur für Arbeit w Niemczech pracuje dziś blisko 350 tys. Polaków. To drugi, po Wielkiej Brytanii, najchętniej wybierany kierunek zarobkowy. Wiele osób decyduje się na podjęcie pracy jako opiekun lub opiekunka osób starszych. Czy praca dla opiekunki za granicą jest legalna? Gdzie jej szukać, aby dokonać trafnego wyboru? Podpowiemy Ci, gdzie znaleźć pracę opiekunki/opiekuna w Niemczech.

Czy praca dla opiekunki za granicą jest legalna?

Opiekunka/opiekun osób starszych są bardzo cenionym zawodem za granicą naszego kraju. W Polsce niestety zawód ten nie jest odpowiednio opłacany. Chociaż zaczyna to się zmieniać – społeczeństwo się starzeje i praca opiekunki również u nas będzie bardzo potrzebna. Obecnie praca dla opiekunki osób starszych za granicąjest bardziej opłacalna. Opiekun osób starszych lepiej zarabia w Niemczech niż w Polsce. Dlatego też, wielu Polaków decyduje się wykonywać ten zawód za granicą. Już od lat jeździmy do naszych zachodnich sąsiadów po to, żeby kimś się opiekować.

Podjęcie decyzji o wyjeździe pierwszy raz do Niemiec, jako opiekunka czy opiekun może powodować stres. Jest to całkiem zrozumiałe. Zawsze nowa praca jest związana z niepewnością, zwłaszcza w nowym środowisku – za granicami kraju. Przede wszystkim pojawia się pytanie, czy jest to legalna praca w Niemczech?

Spis treści

Praca dla opiekunki osób starszych za granicą

Czy praca dla opiekunki za granicą jest legalna?

Legalna praca dla opiekunki za granicą – zalety

Praca dla opiekunki za granicą

Praca dla opiekunki osób starszych za granicą

Aby nie popełnić błędu i nie znaleźć się w trudnej sytuacji w związku z pracą za granicą, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Fachową pomoc oferuje firma OPIEKUNKI 365. Przeprowadza szkolenia, zatrudnia i organizuje pracę dla opiekunek/opiekunów osób starszych na terenie Niemiec. Jest to przede wszystkim legalna praca dla opiekunki za granicą.

Legalna praca w Niemczech

Doskonałym sposobem na zdobycie legalnej pracy w Niemczech jest skorzystanie z pośrednictwa licencjonowanej agencji pracy. Polska firma – OPIEKUNKI 365 gwarantuje legalne zatrudnienie. Proponuje przejrzyste zasady współpracy oraz terminowo wypłacane wynagrodzenie. Praca dla opiekunki osób starszych za granicą jest w pełni bezpieczna. Firma zapewnia zatrudnienie oraz pobyt w Niemczech. Współpracuje ze zweryfikowanymi pracodawcami i pomaga w załatwieniu wszelkich formalności wymaganych przy podjęciu zatrudnienia. Oferuje zakwaterowanie i pomoc. Legalna praca opiekunki w Niemczech wymaga podpisania stosownych dokumentów. Podstawa to umowa o pracę – w przypadku firmy OPIEKUNKI 365 jest to umowa zlecenie, zawierana na podstawie przepisów prawa polskiego.

Legalna praca dla opiekunki za granicą – zalety

Wśród zalet legalnej pracy dla opiekunki za granicą bez wątpienia należą:

  • wynagrodzenie – pracodawca, zatrudniający pracownika legalnie, jest zobowiązany zapewnić mu przynajmniej minimalną płacę;
  • stałe zatrudnienie;
  • ubezpieczenie zdrowotne.

Praca dla opiekunki za granicą

Praca dla opiekunki za granicą to wypełnianie podstawowych obowiązków. Należy do nich przede wszystkim dbanie o komforty fizyczny i psychiczny seniorów. Do zajęć wykonywanych w ciągu dnia zalicza się:

  • pomoc przy czynnościach higienicznych;
  • podawanie leków;
  • wychodzenie na spacery;
  • pomoc w codziennych czynnościach;
  • robienie zakupów;
  • sprzątanie;
  • podawanie posiłków.

Zakres czynności ustalany jest w chwili podpisywania umowy. Dokładnie wiesz, na co się decydujesz i co należy do Twoich obowiązków. Nie będziesz zaskoczony. Wszystko zostanie ustalone z Tobą w momencie podejmowania decyzji, że proponowana przez nas, legalna praca dla opiekunki osób starszych za granicą jest dla Ciebie.

Legalna praca dla opiekunki osób starszych za granicą jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wejść na stronę OPIEKUNKI 365. Niestety wiele osób podejmuje się zatrudnienia nieformalnego. Nie ma wtedy gwarancji stabilizacji pracy oraz bezpiecznego lokum. Jeżeli planujesz pracę za granicą, zadbaj, by była legalna. To zapewni bezpieczeństwo nie tylko Tobie, ale i Twoim bliskim. Skorzystaj z oferty OPIEKUNKI 365.