Opiekunki 365 | ul. Sienkiewicza 12/1, Szczecin, Polska

Czy znalezienie pracy opiekunki jest płatne

Coraz więcej Polaków zastanawia się czy nie wyjechać z kraju w celach zarobkowych? Każda osoba, która podejmie takie wyzwanie przede wszystkich obawia się czy znajdzie odpowiedniego pracodawcę czy praca będzie legalna i faktycznie tak opłacalna?

Czy muszę płacić za znalezienie dla mnie pracy?

Spis treści

Znalezienie pracy w Niemczech

Praca opiekunki w Niemczech

Korzyści legalnego zatrudnienia

Znalezienie pracy w Niemczech

Niemcy, jako nasz zachodni sąsiad, są dla Polaków atrakcyjne ze względu na możliwości znalezienia zatrudnienia i możliwości większych zarobków. Od 2011 roku w ramach unijnej swobody przepływu pracowników każdy obywatel Polski może wykonywać pracę na terenie RFN bez pozwolenia na pracę. W praktyce oznacza to, że może być zatrudniony przez niemieckiego pracodawcę na podstawie normalnej umowy o pracę. Niemieckie prawo pracy nie jest tak uregulowane jak w Polsce w jednym kodeksie pracy – lecz składa się z wielu ustaw. Osobna ustawa reguluje np. czas pracy, inna wymiar urlopu itd. To gąszcz przepisów, w których niełatwo się poruszać. Dlatego jeśli myślisz o pracy w Niemczech, nie musisz się zastanawiać i martwić, czy podejmiesz słuszną decyzję, a wykonywana praca i zatrudnienie będą legalne. Pośrednictwem pracy zajmują się profesjonalne agencje, które nie tylko zaoferują Ci pracę, ale pomogą przejść przez cały proces związany z wyjazdem.

Praca opiekunki w Niemczech

OPIEKUNKI 365 to profesjonalna firma, która rekrutuje osoby chętne do podjęcia pracy w tym charakterze. Zatrudnia i organizuje pracę na terenie Niemiec dla opiekunów i opiekunek osób starszych. Zapewne zadajesz sobie teraz pytanie, czy jest pobierana opłata za znalezienie pracy opiekunki w Niemczech? Odpowiedź brzmi: nie! Agencja nie pobiera żadnych opłat za znalezienie pracy. Opiekunom do osoby starszej zapewnia legalną formę zatrudnienia. Przed wyjazdem podpisujesz umowę. Taka forma współpracy niesie ze sobą wiele korzyści.

Korzyści legalnego zatrudnienia w Niemczech

Skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy OPIEKUNKI 365 masz gwarancję legalnego zatrudnienia. Firma wpisana jest do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia pod numerem 11366. Za świadczone usługi pośrednictwa od kandydatów na opiekunów nie jest pobierana opłata za znalezienie pracy. Agencja współpracuje na jasnych i przejrzystych zasadach, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Za wykonaną pracę otrzymasz atrakcyjne wynagrodzenie. Objęty będziesz pełnym ubezpieczeniem zdrowotnym, które uprawnia do korzystania z usług medycznych na terenie Niemiec. Oprócz tego firma zapewnia bezpłatne zamieszkanie, pełne wyżywienie oraz transport w dwie strony.

Wiele opiekunek rezygnuje z pomocy agencji pośrednictwa pracy obawiając się prowizji za znalezienie zatrudnienia. Legalnie działająca firma nigdy nie pobierze wynagrodzenia za znalezienie pracy.