Opiekunki 365 | ul. Sienkiewicza 12/1, Szczecin, Polska

Kto ponosi koszty wyżywienia, zakwaterowania i dojazdu pracując w Niemczech?

Rynek pracy u naszego zachodniego sąsiada należy do najbardziej chłonnych. Branża opieki nad osobami starszymi w Niemczech jest z jednym z obszarów, gdzie rekrutacja trwa niemal nieprzerwanie. Niemieccy pracodawcy cenią umiejętności polskich opiekunów i opiekunek. Proponują atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia. Jednak czy opiekunka w Niemczech ponosi koszta związane z wyżywieniem oraz czy opiekunka w Niemczech ponosi koszta związane z zakwaterowaniem i koszty dojazdu? Poniżej udzielimy szczegółowych informacji.

Czy muszę ponosić koszty wyżywienia, zakwaterowania i dojazdu, pracując w Niemczech?

Organizując wyjazd zarobkowy do Niemiec warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort. Nie szukaj więc pracy na czarno, tylko skorzystaj z usług profesjonalnych agencji. Firma OPIEKUNKI 365 zapewni Ci legalne zatrudnienie na jasnych i przejrzystych zasadach. Nie będziesz pozbawiony ochrony prawnej i zdrowotnej. W razie problemów otrzymasz wsparcie pracodawcy. Do zadań Agencji należy również stałe monitorowanie sytuacji na miejscu wykonywania obowiązków.

Szukając zatrudnienia za zachodnią granicą, na pewno zastanawiasz się także, czy ponosisz opłaty za zakwaterowanie opiekunki w Niemczech oraz opłaty za wyżywienie opiekunki w Niemczechi czy pokrywasz koszty dojazdu? Poniżej odpowiadamy na nurtujące Cię pytania.

Spis treści

Praca Niemcy – z zakwaterowaniem

Wyżywienie opiekunki w Niemczech

Koszty związane z dojazdem

Praca Niemcy z zakwaterowaniem

Decydując się na pracę jako opiekun osoby starszej w Niemczech i korzystając z zatrudnienia w firmie OPIEKUNKI 365, masz gwarancję bezpłatnego zakwaterowania. Opiekunki otrzymują możliwość zamieszkania w domu lub mieszkaniu seniora, co zapewnia niemiecka rodzina. Wynika to przede wszystkim z faktu, że podopieczny potrzebuje naszej stałej obecności. Ważnym aspektem pracy w tej branży jest prywatność osoby zatrudnionej. Ma ona przygotowane miejsce tylko dla siebie, gdzie może odpocząć lub swobodnie porozmawiać przez telefon z rodziną. Musisz wiedzieć, że bez Twojego pozwolenia nikt nie powinien naruszać Twojej przestrzeni życiowej.

Wyżywienie opiekunki w Niemczech

Oprócz wynagrodzenia i zakwaterowania ważnym aspektem jest wyżywienie. Czy osoba zajmująca się seniorem ponosi koszty z tym związane? Czy musi żywić się samodzielnie i ile wynosi stawka żywieniowa dla opiekunek w Niemczech? Nie musisz się tym martwić. Niemieckie rodziny zapewniają opiekunkom bezpłatne wyżywienie w domach podopiecznych. Bardzo często opiekunowie otrzymują tzw. tygodniówkę, za którą robią zakupy potrzebne zarówno dla siebie, jak i seniora. Zazwyczaj w domu jest jedna lodówka, z której korzysta zarówno osoba starsza, jak i opiekun. Jeśli senior ma specjalną dietę, posiłek i składniki muszą być przygotowywane oddzielnie. Czy wyżywienie może stać na tych samych półkach, czy oddzielnych w lodówce? To należy ustalić, przyjeżdżając do domu podopiecznego.

Praca jako opiekun czy opiekunka osób starszych w Niemczech jest atrakcyjnym sposobem zarobkowania dla wielu polskich obywateli. Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na dodatkowe benefity z nią związane. Niewątpliwie jest to zakwaterowania i wyżywienie. OPIEKUNKI 365 dają tę gwarancję. Oprócz ustalonej wypłaty nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Jednak czy opiekunka w Niemczech ponosi koszty związane z wyżywieniem oraz czy opiekunka w Niemczech ponosi koszty związane z zakwaterowaniem? Odpowiedź na te pytania brzmi: NIE.

Koszty związane z dojazdem

Firma OPIEKUNKI 365 zapewnia opiekunom bezpłatny dojazd w dwie strony. Jeśli zdecydujesz się na wyjazd własnym samochodem, koszty poniesione na paliwo zostaną zwrócone.

Najważniejsze w podjęciu pracy jako opiekunka/opiekun osób starszych w Niemczech jest wybranie odpowiedniej oferty. Chcąc taką otrzymać, należy przede wszystkim skierować się do agencji pracy.