Wszystkich zainteresowanych podjęciem stałej lub czasowej pracy w opiece nad seniorami w Niemczech zapraszamy na spotkanie z nami podczas Targów Pracy w Szczecinie, których organizatorem jest Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego.
https://www.facebook.com/TargiPracySzczecin
https://targipracy.szczecin.pl

Podczas spotkania będą mieli Państwo okazję porozmawiać z nami i dowiedzieć się m.in:
– jak wygląda praca Opiekunki/Opiekuna osób starszych w Niemczech,
– jakie są warunki współpracy z naszą firmą
– jakie są korzyści z legalnej pracy za granicą,
– na co zwrócić uwagę przy samodzielnej nauce języka niemieckiego.

data: 26.04.2018
miejsce: Hala Sportowa ZS3, ul. Sowińskiego 1, Szczecin
godzina: 09:00-15:00

Zapraszamy serdecznie
Zespół Opiekunki365 

TARGI PRACY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W DRAWSKU POMORSKIM

Wszystkich zainteresowanych podjęciem stałej lub czasowej pracy w opiece nad seniorami w Niemczech zapraszamy na spotkanie z nami podczas Targów Pracy w Drawsku Pomorskim, których współorganizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim.

Podczas spotkania będą mieli Państwo okazję porozmawiać z nami i dowiedzieć się m.in:
– jak wygląda praca Opiekunki/Opiekuna osób starszych w Niemczech,
– jakie są warunki współpracy z naszą firmą
– jakie są korzyści z legalnej pracy za granicą,
– na co zwrócić uwagę przy samodzielnej nauce języka niemieckiego.

data: 25.04.2018
miejsce:  Centrum Kultury ul. Dworcowa 2, Drawsko Pomorskie
godzina: 10:00-14:00

Zapraszamy serdecznie
Zespół Opiekunki365VIII TARGI PRACY

Wszystkich zainteresowanych podjęciem stałej lub czasowej pracy w opiece nad seniorami w Niemczech zapraszamy na spotkanie z nami podczas Targów Pracy w Wałczu, których organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Wałczu.
http://walcz.praca.gov.pl/…/content/6516262-viii-targi-pracy

Podczas spotkania będą mieli Państwo okazję porozmawiać z nami i dowiedzieć się m.in:
– jak wygląda praca Opiekunki/Opiekuna osób starszych w Niemczech,
– jakie są warunki współpracy z naszą firmą
– jakie są korzyści z legalnej pracy za granicą,
– na co zwrócić uwagę przy samodzielnej nauce języka niemieckiego.

data: 06.04.2018
miejsce: Hala Sportowa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość z życia”, ul. Sądowa 9, Wałcz
godzina: 10:00-13:00

Zapraszamy serdecznie
Zespół Opiekunki365 

Niech ten świąteczno-noworoczny czas będzie czasem wytchnienia, dobrych refleksji i złapania oddechu od codziennych spraw.

Życzymy Wam Świąt spokojnych i radosnych, spędzanych w miłej atmosferze. Życzymy Wam również zdrowia, szczęścia i pomyślności w nadchodzącym 2018 roku.

Szczególne życzenia kierujemy dla pracowników, którzy okres świąteczno-noworoczny spędzają za granicą w pracy.

Dziękujemy pracownikom, partnerom, instytucjom i naszym przyjaciołom za współpracę oraz wsparcie i mamy nadzieję, na kolejny dobry rok.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Zespół OPIEKUNKI 365

 

Es bringe Ihnen die wundervolle Weihnachtszeit die Ruhe und Entspannung, die Besinnung und viel Erholung vom Alltäglichen!

Wir wünschen Ihnen ein ruhiges und frohes Wiehnachtsfest in einer gemütlichen Stimmung. Wir wünschen Ihnen auch viel Glück und Gesundheit, viel Erfolg im kommenden Jahr 2018.

Besondere Wünsche senden wir an unsere Mitarbeiter, die auch zu dieser festlichen Zeit im Ausland arbeiten.

Zum Jahresausklang möchten wir unseren Mitarbeitern, den Behörden und Institutionen, den Geschäftspartnern und all unseren Freunden für die erfolgreiche Unterstützung und angenehme Zusammenarbeit danken. Wit hoffen auf ein weiteres Jahr vertrauensvoller Partnerschaft.

Frohe Weihnachten und alles Beste zum Neuen Jahr!

PFLEGEKRAFT 365 – TeamDZIEŃ OTWARTY

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich zainteresowanych kursami językowymi i pracą w naszej firmie na spotkanie z nami podczas dnia otwartego naszej firmy.


W dniu
24.11.2017 r. w godzinach 11:00 – 15:00 będzie można przy kawie, herbacie i słodkościach porozmawiać z nami i naszymi gośćmi o tym jak wygląda praca opiekunki/opiekuna osoby starszej oraz jak wygląda współpraca z naszą firmą.


Dla uczestników spotkania przewidzieliśmy małe niespodzianki.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie naszej firmy – Pl. Jana Kilińskiego 3/124.


Zapraszamy serdecznie

Zespół OPIEKUNKI 365

 STOPNIE OCENY ZNAJOMOŚCI JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Stopień znajomości języka niemieckiego to obok doświadczenia w opiece, odpowiednich cech charakteru i usposobienia, jeden z elementów umożliwiający zatrudnienie w firmie OPIEKUNKI 365. Dlatego też, często pytacie nas, jakie umiejętności językowe należy posiadać, by pomyślnie przejść rekrutację i oczekiwać na przedstawienie oferty. W tym artykule przybliżymy Wam kryteria językowe, według których kwalifikujemy kandydatów do pracy. Od razu też spieszymy wyjaśnić, że nie jesteśmy w stanie zapewnić pracy osobom, które zupełnie nie znają języka niemieckiego.

Znajomość języka niemieckiego kandydata sprawdzamy osobiście podczas spotkania rekrutacyjnego lub w trakcie rozmowy telefonicznej. Kilka najprostszych pytań w języku niemieckim i tłumaczenie z języka polskiego na niemiecki pozwala nam stwierdzić czy osoba ubiegająca się o pracę poradzi sobie językowo na naszych zleceniach. Umiejętności językowe mają często decydujący wpływ na zatrudnienie kandydata/ki do danej oferty.

W naszej skali wyróżniamy 4 poziomy kwalifikacji językowych:

  1. POZIOM PODSTAWOWY PLUS

Kandydat/ka na poziomie podstawowym plus ma opanowane słownictwo z zakresu życia codziennego – nazywanie najprostszych czynności: opieka nad seniorem, gotowanie, sprzątanie, zakupy, czas wolny oraz posługiwanie się liczebnikami. Ważne jest używanie słów w odpowiednim kontekście.

W stopniu podstawowym plus nie oczekujemy poprawności gramatycznej – odmiany czy używania czasów. Nie wymagamy też budowania pełnych zdań, wystarczające są równoważniki zdań, które używane w odpowiednim kontekście pozwalają na komunikowanie się z niemieckim rozmówcą.

  1. POZIOM KOMUNIKATYWNY

W tym poziomie wyróżniamy język komunikatywny niegramatyczny i język komunikatywny plus.

Od osób z komunikatywną znajomością języka wymagamy znajomości słownictwa w tych samych obszarach, co w przypadku poziomu podstawowego plus. Zakres słów powinien być jednak bogatszy a zdania-wypowiedzi powinny być pełniejsze.

Osoba na tym poziomie językowym potrafi korzystać z zasad gramatycznych, dzięki którym umie zbudować krótsze lub dłuższe wypowiedzi. Stara się komunikować, na tyle na ile potrafi, przekazywać treści spontanicznie, bez dłuższego zastanawiania się nawet jeśli nie są w pełni poprawne gramatycznie.

Kandydat/ka nie ma większych problemów ze zrozumieniem niemieckiego rozmówcy. Jeśli czegoś nie rozumie – potrafi poprosić o powtórzenie zdania i zrozumieć je w zmienionej formie.

  1. POZIOM DOBRY

Osoba z dobrą znajomością języka niemieckiego ma bogaty zasób słów z wielu różnych dziedzin życia. Mówi płynnie, komunikuje się swobodnie, szybko reaguje na pytania – odpowiada spontanicznie, nie potrzebuje czasu na zastanowienie się nad odpowiedzią.

Kandydat/ka potrafi budować złożone wypowiedzi. Ma świadomość zasad gramatyki, jednak czasem zdarzają jej się błędy w tym zakresie.

Nie ma problemów ze zrozumieniem niemieckiego rozmówcy nawet podczas bardziej skomplikowanych wypowiedzi.

  1. POZIOM BARDZO DOBRY

Kryteria do poziomu bardzo dobrego są analogiczne jak w przypadku poziomu dobrego. Różnicą jest wyeliminowanie błędów gramatycznych. U osób na poziomie bardzo dobrym błędy te praktycznie nie występują.